понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Коце Трајановски и официјално кандидат за градоначалник на Скопје

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција објави уште четворица кандидати за градоначалници на престојните локални избори.

Генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски денеска изјави дека Коце Трајановски ќе биде кандидат за Град Скопје, Тони Трајковски за Гази Баба, доктор Драган Клопчевски за Дебар и Стојанче Лазов за Росоман.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top