сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 40 ново

Какво Скопје наследи Коце Трајановски во 2009 година (ВИДЕО)

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски преку Фејсбук ги потсети граѓаните на Скопје каков град наследил во 2009 година.

„Мало потсетување за тоа каков град наследив во 2009 година, кога за првпат ми ја дадовте довербата да бидам градоначалник на Скопје.

Тесни и нефункционилни сообраќајници, руинирани пешачки патеки, ниско ниво на хигиена и депонии.

Нефункционални јавни претпријатија пред колапс, со долгови над 17 милиoни евра, без опрема и механизација, стари автобуси“, пишува во својот ФБ статус, Трајановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top