среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Многу е опасно: Кралицата Елизабета не се сложува со одлуката на Кејт за третата бременост

Бременоста на принцезата Кејт Мидлтон е главна тема во Велика Британија. Последна вест која доаѓа од Обединетото Кралство р дека Кејт одлучила овојпат да се породи дома за да не се изложува на стресот што и го причинуваат папараците пред нејзината болничка соба.
Сепка, оваа идеја, не и се допаѓа на кралицата, кој иако ги родила своите деца исто така дома, смета дека денеска е побезбедно жена да се породи во болница. Кејт сакала да ја роди и Шарлот во Бакингамската палата, но бабата кралица и внукот Вилијам ја премислиле.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top