понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Родители и дете загинаа во вулкан во Италија

Три лица денеска паднаа во вулкански кратер во Поцуоли, во близина на Неапол, Италија. Како што јавуваат тамошните власти, во несреќата нема преживеани.

Родителите и нивниот 11-годишен син паднале во дупката на вулканот Солфатарa. Првин паднало момчето, а неговите родители настрадале во обидот да му помогнат.

Со семејството на вулканот бил и нивниот седумгодишен син, кој е на безбедно.

На местото на несреќата пристигнале спасувачки екипи, но не успеале да му помогнат на семејството од Торино.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top