среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Ирма дојде и во нашиот двор: Лепа Брена покажа што останало од нејзината вила (ФОТО)

Вчера ураганот Ирма протатне низ САД, а музичката ѕвезда Лепа Брена се пожали со фотографија на која се гледа како поминал низ нејзиниот двор во текот на невремето во Србија, споредувајќи го со истото, но многу полошо невреме на Флорида.

Имено, пејачката на својот Инстаграм објави слика нејзиниот двор во Бежанијска коса на кој се гледа како кошот завршил во базенот, среде невремето што синоќа го погоди Белград.

„Ирма дојде и во нашиот двор. Целиот кош ветерот го фрли во базен“ се пожали пејачката на популарната социјална мрежа, што предизвика лавина коментари од нејзините обожаватели.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top