недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Ураган во Дубровник: Ветер оддува камионска приколка од мост (ВИДЕО)

На мостот „Фрањо Туѓман“ во Дубровник поради силниот ветар се откачи приколка од камион и удри во заштитната ограда, објави порталот 24 сата.

На снимката се гледа како ветерот ја превртува и ја фрла во реката.

Полицијата излезе на терен и според првичните информации, нема повредени.
Поради силните ветрови мостот е затворен за целиот сообраќај, а поради дождот и ветерот на патиштата во градот владее тотален хаос па застоите се неизбежни.

Top