недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 16 ново

Вртоглаво скокна цената на арената: За натпреварот со Зенит Вардар треба да плати 35.000 евра за „Филип Втори“

Со одлука на раководството на ЈПССДП, цените за користење на Арената се зголемуваат трипати, пишува Македонски спорт.

Па така, Вардар за мечот со Зенит треба да плати астрономска сума од околу 35.000 евра.

За натпревар од Првата лига цената од 1.000 евра скокна на околу 3.000 евра, додека за ноќен натпревар, треба да се плати близу 6.000 евра.

Top