понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Пожарот во Делчевско ги зафати куќите (ВИДЕО)

Пожарот што ги зафати делчевските села Селник и Киселица неконтролирано се шири кон куќите. Опожарени се шума и трева.

-Загрозена е црквата „Света Петка“ од 13 век. Граѓаните се во паника. Побаравме помош од Владата, АРМ и ЦУК, но засега нема. Ги молиме нека реагираат, вели очевидец за Курир.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top