понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 0 ново

Пожарот во Делчевско ги зафати куќите (ВИДЕО)

Пожарот што ги зафати делчевските села Селник и Киселица неконтролирано се шири кон куќите. Опожарени се шума и трева.

-Загрозена е црквата „Света Петка“ од 13 век. Граѓаните се во паника. Побаравме помош од Владата, АРМ и ЦУК, но засега нема. Ги молиме нека реагираат, вели очевидец за Курир.

 

Top