понеделник, 20 ноември 2017 | Вести денес: 1 ново

Како свири најдобриот играч на светот (ВИДЕО)

Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси освен големиот фудбалски талент овој пат докажа дека располага со уште еден талент.
Барселона додека се подготвува за стартот на Лигата на шампионите и првиот меч го игра со Јувентус на социјалните мрежи се појави интересно видео на кое Меси свири клавир.
Инаку фудбалерот освен за фудбалот ова видео е доказ дека е талентиран и за музика како и за свирење клавир, погледнете.

Top