среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Започнува четвртфиналето на Евробаскет 2017

На Европското кошаркарско првенство чија завршница се игра во Истанбул, денеска и утре на програмата се натпреварите од четвртфиналето.

Денеска:
17:45 часот Германија – Шпанија
20:30 часот Словенија – Летонија.

Утре (13 септември):
17:45 часот Грција – Русија
20:30 часот Србија – Италија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top