среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Фондацијата „Македонско наследство Тодор Александров Ресен“ донира училиштен прибор на ООУ „Ѓорче Петров“

Фондацијата „Македонско наследство Тодор Александров Ресен“ донира 250 пакети училиштен прибор на ООУ Ѓорче Петров – Скопје.
Училишниот прибор ќе им биде поделен на учениците од социјално ранливите категории.
Фондацијата и училиштето потпишаа и Меморандум за понатамошна соработка.
Фондацијата „Македонско наследство Тодор Александров“ ќе продолжи им помага на учлениците од социјално ранливите категории во целата држава преку донации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top