понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

„Последна заблуда“-уште една во низата најубави љубовни пораки од песните на Владо Јаневски (галерија) (видео)

Од денеска во низата на најубави љубовни пораки од насловите на песните на Владо Јаневски, се вброи и песната „ Последна заблуда“.

Досега ги слушнавме: „И тогаш некоја будала“ „Некогаш и негде“ „Ако не те сакам“ „Тајна отровна“ „Повторно се заљубувам во тебе“,  „Две души и месечина“, „Чаирска романтика“, „Твојте очи“, „На тебе сè ме потсеќа“ , „Лесно ти е да ме оставиш“, „Ваков или таков“,  „Од овој ден“…

-Оваа песна е посебна во многу аспекти и токму затоа заслужи да добие  оригинален видео запис изработен висококвалитетно и да биде поддржана од компанија што е синоним за квалитет, вредност и постојаност во поддршката на македонската поп музика. Вистинските вредности одат заедно и постигнуваат заеднички успеси, вели Владо Јаневски.

Песната е авторско дело на Владо Јаневски кој се потпишува на текстот и на музиката, аранжманот е на Никша Бартош. Снимена е во загребското студио НБ и Ентерпрајс во Скопје, а снимател и продуцент е Валентино Скендеровски. Спотот е снимен во Маврово и Галичник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top