среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Маж излета со возилото кај Катланово

Околу 17 часот вчера на регионалниот пат Скопје-Катланово, 63-годишниот В.Т. од селото Каратманово-Свети Николе, управувајќи патничко моторно возило „Шкода Фелиција“ со штипски регистерски таблици, изгубил контрола и се превртел.

Во незгодата се здобил со тешки телесни повреди и тоа фрактури на десно рамо, ребро и напукнат пршлен, кои биле констатирани во Ургентен Центар-Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top