среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 83 ново

Со шипки му го скршиле стаклото од автомобилот, па го нападнале

Дваесет и тригодишен кумановец, ноќеска во 01:35 часот бил нападнат од неколку непознати маскирани лица во неговиот автомобил, соопшти МВР.Нападот се случил на улицата „Перо Чичо“ во близина на кумановската гимназија, каде што бил паркиран автомобилот „ауди“ на 23-годишниот Б.С. од Куманово.

Непознатите маскирани лица со шипки го искшиле задното ветробранско стакло на возилото и го нападнале момчето кое се здобило со тешки телесни повреди и скршеници.

СВР Куманово презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top