недела, 17 јуни 2018 | Вести денес: 113 ново

Билиќ преживеа: Вест Хем го совлада Хадерсфилд за први три бода на „чеканите“ сезонава (Видео)

Вест Хем вечерва стигна до првата победа во сезоната во Премиер лигата и тоа против новиот премиерлигаш Хадерсфилд, кој пак го доживеа првиот пораз по влегувањето во најсилната англиска лига.

Вест Хем се мачеше до 72-та минута кога Педро Обијанг го отвори резултатот, но со голема доза на среќа откако топката се одби од еден од дефанзивците на Хадерсфилд. Победата ја потврти Андре Ају само пет минути подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top