петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

„Скопско“ не ја научи лекцијата, се чалами и на пешачки (ФОТО)

Отако ја објавивме фотографијата од автомобил на „Пивара Скопје“ паркиран под ладовина, наши читатели се потрудија да колекцијата „непрописно паркирани возила на Пивара“ да ја збогатиме со уште еден примерок. Овојпат – возачот на товарно возило на „Пивара“ смета дека може да паркира на пешачки премин само затоа што преминот се наоѓа во близина на дирекцијата на фирмата.

Сигурно „брзо се враќал“ зашто не повел сметка дека блокира неколку возила, па за да излезат, си почекале возачот на камионот на „Пивара“„брзо да се врати“.

„Скопско“ се лади, МВР и ПОЦ мижат (ФОТО)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top