сабота, 18 ноември 2017 | Вести денес: 58 ново

Гори касарната во Охрид, вознемирено локалното население (галерија) (видео)

Гори Охридската касарна. Пред малку голем пожар го зафати поширокиот простор кај некогашната касарна Михајло Апостолски. Гори сува трева и високи стебла во самата касарна.


На терен се екипи на против пожарната единица на град Охрид, а во гаснењето на пожарот активно е вклучено и локалното население. Високите пламени јазици се видливи и од централното градско подрачје.
Пожарот предизвика голема вознемиреност кај локалното население.

извор: телевизија О2

Top