недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 73 ново

Гори касарната во Охрид, вознемирено локалното население (галерија) (видео)

Гори Охридската касарна. Пред малку голем пожар го зафати поширокиот простор кај некогашната касарна Михајло Апостолски. Гори сува трева и високи стебла во самата касарна.


На терен се екипи на против пожарната единица на град Охрид, а во гаснењето на пожарот активно е вклучено и локалното население. Високите пламени јазици се видливи и од централното градско подрачје.
Пожарот предизвика голема вознемиреност кај локалното население.

извор: телевизија О2

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top