петок, 20 јули 2018 | Вести денес: 92 ново

Игри на (не)среќа

Продавач на лотарија:
– Купете си грепка, може да добиете 1 милион денари! …
– Остави ме, не сакам ништо да добијам! …
– Имам и од тие!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top