понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 0 ново

Мајами пред и по ураганот Ирма (Видео)

Улиците се поплавени, стеблата се искоренети, уништени се и многу енергетски линии, поради што четири милиони луѓе останаа без струја.

Поплавен е и најголемиот аеродром на Флорида.

Метеоролозите и понатаму предупредуваат на опасност од појава на поројни поплави на местата кои ги уништи Ирма.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top