петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

Големо невреме во Задар (Видео)

Големо невреме го зафати хрватскиот град Задар. Улиците се како реки бидејки шахтите не можат да ја примат сета вода. Драматична е и сликата во трговскиот центар Супернова каде водата влезе во подземната гаража, ги „зароби“ автомобили и се искачи дури и до подвижните скали.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top