вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 93 ново

Како изгледа поплавениот центар на Мајами после Ирма

Жителите на Мајами се борат со разорните ефекти на ураганот Ирма кој го погоди САД. Метју Спулер ги документирал ударите на ураганот од висококатница во центарот на Мајами, а на инстаграм постави видео на кое може да се види поплавена услица во строгиот центар на овој милионски град на Флорида.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top