среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 28 ново

Како изгледа поплавениот центар на Мајами после Ирма

Жителите на Мајами се борат со разорните ефекти на ураганот Ирма кој го погоди САД. Метју Спулер ги документирал ударите на ураганот од висококатница во центарот на Мајами, а на инстаграм постави видео на кое може да се види поплавена услица во строгиот центар на овој милионски град на Флорида.

 

Top