понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 8 ново

Започна турнирот во мал фудбал „8 Септември“

Педесет екипи ќе се борат годинава за трофејот на турнирот во мал фудбал „8 Септеври“, што десет години го органзираат градот Скопје и општина Гази Баба.

Турнирот кој ќе се одржува на игралиштето во населбата Триангла.

„Ме радува што популарноста на овој турнир расте од година во година, како според интересот кај фудбалските екипи, така и по интересот кај јавноста и публиката.
Ве поканувам заедно да се дружиме и да им дадеме поддршка на овие фудбалери, а на учесниците им посакувам успех, добра и фер плеј игра“, рече градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, кој го означи турнирот за отворен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top