среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 36 ново

Почина српската актерка Ирена Мичијевиќ

Српската актерка Ирена Мичијевиќ (45), која се прослави со серијата „Жените од Дедиње“, почина денеска во Белград. Таа се борела со тешка болест, но семејството не открива повеќе детали.

Мичијевиќ живееше и работеше во Лондон, со сопругот и ќерката, а последните денови од животот ги поминала во Србија.

Top