вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 93 ново

Снимка од авион: Вака изгледа срцето на ураганот Ирма (Видео)

Капетанот Фил Бленчер управувал со леталото со мисија собирање меторолошки податоци со чија помош ќе се предвиди следното движење на Ирма.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top