вторник, 19 јуни 2018 | Вести денес: 93 ново

Се породила среде ураганот ,,Ирма “ , спасувачите со совети по телефон

Жена во Мајами се породила денеска среде ураганот ,,Ирма “ , откако диспечерите и давале упатства по телефон . Жената родила здраво девојче . Таа била во својата куќа во населба на Мајами , кога почнала да се породува и побарала помош од итните служби. Но,од 911 и одговориле дека не можат да дојдат до неа поради опасноста од ураганот ,,Ирма “. Од итната помош и давале упатства по телефон се додека жената не се породила . Веднаш откако се создале услови за возилото на итната помош да се пробие , жената со новороденото бебе биле пренесени во болница .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top