петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

Британецот Џејсон Билам во кратко видео раскажува за убавините на Скопје (Видео)

Џејсон Билам е британец на возраст од 21 година. Тој патува и на својот youtube профил објавува видеа од местата кои што ги посетил.Изминатиот месец Џејсон беше во Скопје. За македонскиот главен град вели дека се чувствува нешто старо во него. Инфраструктурата е малку постара со постари автомобили. Во своето видео посветува внимание на градбите, архитектурата и проектот Скопје 2014. Погледнете тука:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top