петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

Делови од Сарај и Петровец утре без струја

Во периодот од 9 до 15 часот, без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од селото Буковиќ, а во периодот од 11 до 15 часот, корисниците од улиците „Саса“, делови од подулиците 12, 14 и 16, како и дел од Долно Којнаре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top