среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 36 ново

Горан Папаз стана татко, а бебето ќе се вика…

Популарниот македонски саксофонист убавата вест ја објави на социјалните мрежи. Горан Папаз ја сподели најрадосната вест дека станал татко и дека добил син кој ќе го носи името Дамиан.

Тој и неговата избраничка Емилија Мојсоска се венчаа пред извесно време.

Top