петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

Горан Папаз стана татко, а бебето ќе се вика…

Популарниот македонски саксофонист убавата вест ја објави на социјалните мрежи. Горан Папаз ја сподели најрадосната вест дека станал татко и дека добил син кој ќе го носи името Дамиан.

Тој и неговата избраничка Емилија Мојсоска се венчаа пред извесно време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top