петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

„Ловците на урагани“ летаа со авион низ ураганот „Ирма“ (видео)

„Ловците на урагани “ го прелетаа и снимија окоти на ураганот Ирма , со цел да соберат податоци за невремето.

Капетанот Фил Бланшер  пилотираше со авионот со цел да им ја олесни работата на синоптичарите во предвидувањата на патот и јачината на ураганот Ирма.  Сознанијата  ќе бидат користени и з анатамошни истражувања на ураганите , соопштуваат од Американската агенција за урагани .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top