петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 112 ново

Kако ураганот Ирма уништува сѐ пред себе?

Додека Флорида го чека следниот удар со страв, ураганот Ирма дојде до Куба, откако зема десетици жртви на карипскиот остров.

Ирма, која падна во категорија 4 во петокот утрината, потворно ја врати силата денеска и се врати на категорија 5.

Погледнете како изгледа кога ураганот руши сѐ пред себе:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top