среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 3 ново

Мина Блажев – девојчето кое ќе ја претставува Македонија на Јунироската Евровизија

Мина Блажев е македонскиот претставник на Јуниорската Евровизија која ќе се одржи на 26 ноевмри во грузискиот град Тбилиси.14-годишна Мина, која на нашата јавност ѝ е позната по настапот на „Пинкови ѕвездички“, ќе биде тринаесеттиот претставник на Македонија на ова натпреварување. Нејзината песна ќе биде промовирана во текот на следниот месец.Минатата година наш претставник на ова натпреварување беше Мартија Станојковиќ која ја пееше песната Love Will Lead Our Way од Александар Масевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top