недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 7 ново

Шпански „АС“ со големи пофалби за Барди: Примера има нов Дејвид Бекам (Фото)

Во пресрет на утрешниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Леванте, „АС“ во посебна вест го издвои македонскиот фудбалер и го спореди со Дејвид Бекам. Енис Барди има фантастичен слободен удар и токму тоа е причината за споредбата со Англичанецот.

– Енис Барди, новиот Дејвид Бекам игра за Леванте, пишува во својот наслов шпанскиот медиум.
 
– Постигна четири погодоци досега, Барди го напушти Ујпешт од Унгарија, и станува збор за фантастичен фудбалер кој доаѓа од Македонија, стои во статијата на шпанскиот весник.
Top