недела, 19 ноември 2017 | Вести денес: 7 ново

Ибрахимовиќ со порака го најави враќањето: Никогаш не заминав, само го надградив бројот

Златан Ибрахимовиќ дефинитивно ќе остане во Манчестер Јунајтед и оваа сезона, но барем засега не е на располагање на менаџерот Жозе Мурињо поради фактот што се уште се рехабилитира од повредата заработена пред неколку месеци.

Швеѓанецот во меѓувреме му го препушти дресот со број 9 на Ромелу Лукаку кој дојде во Јунајтед во периодот кога Ибра го немаше продолжено договорот, а денеска на интересен начин го најави враќањето во тимот и промената на дресот кој ќе го носи.

– Никогаш не ни заминав. Само го надградив бројот, стои во описот на фотографијата на Ибрахимовиќ.

Top