понеделник, 18 јуни 2018 | Вести денес: 62 ново

Аца Лукас ја претепа Соња и се закани: Продавачке на евтина облека, борбата почнува (фото)

Фолк-пејачот Аца Лукас е во шок поради медиумските написи за него што излегоа.

Тој се јавил од Швајцарија во редакцијата на „Скандал.рс“ и соопштил:

„Дојдов во станот за да ја видам Викторија. Требаше да ја носам во Зоолошка градина, но не стасав бидејќи ми доцнеше летот. Соња и јас почнавме да се расправаме. Во жолчната расправија, тргнав да си сварам кафе во станот. Таа го зеде филџанот и ме мавна со него. Потоа ја шутнав во ногата. Тоа е се’. Никој не ме апсел на аеродромот. Инаку, денес случајно видов порака во нејзиниот телефон од нејзината адвокаткадека единствено што им преостанува е да ме предизвикаат да ја нападнам. Што да кажам повеќе, јасно е се’. Каков нож, какви лаги, катастрофа.“

Но сепак српските медиуми го тврдат спротивното, Соња е забележана во болница со капа на главата за да ја сокрие раната од Аца, погледнете.

Бесниот и револтиран пејач еве што објави на својот ФБ профил:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top