сабота, 23 јуни 2018 | Вести денес: 41 ново

Свадбениот танц на Димитар и Сара Мејс (видео)

Минатото лето во месец август на плажа во Стомио, Грција, Димитар Атанасовски ја запроси својата сакана Сара Мејс, а една година подоцна на истиот датум си го дадоа својот збор и пред Бога. Младоженецот го заобиколи клишето и отиде по невестата качен на мотор, а пак таа го дочека во уникатно невестинско издание кое го најави и претходно во медиумите. Она што долго ќе се зборува е нивниот прв свадбен танц… Погледнете го видеото и ќе ви биде јасно зошто:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top