понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 47 ново

Колку чини секс во тројка со манекенка?

Манекенката Џез Егер открила шокантни детали за врската меѓу модните агенции и елитната проституција.
20-годишната манекенка Џез Егер предизвикала невидена бура кога открила дека светот на модата е параван за елитна проституција, и дека пвеќето манекенки имаат секс со богати клиенти за висока надомест.
Џез својата исповед ја започнала така што опишала како ја контактирал агент по име Џорџ, кој и понудил 3.000 евра да оди на вечера со познат актер, и нагласил дека мора да биде подготвена за “природна интима”.
Кога му одговорив дека сум модел, а не придружба, Џорџ ми кажа дека тоа е најнормална работа и дека сите манекенки го прават истото”, изјавила Егер, која потоа објавила дел од шокантните преписки со Џорџ.
Без разлика што фамозниот агент продолжил да ја убедува, Егер тврди дека не го променила своето мислење.
Меѓутоа, тоа што најмногу ја шокирало е реченицата во која Џорџ и рекол дека соработува со најпознати модни агенции, и дека сите светски манекенки, кои ги нарекол со имињата Сара и Адриана, заработуваат по два милиони евра од вечер за ноќ со перверзни милијардери.
Исто така, се зборува дека повеќето манекенки наоѓаат дополнителен “извор на заработка” во текот на Канскиот фестивал, како и дека услугите ги наплаќаат помеѓу 15.000 и 25.000 евра, во зависност од тоа колку се познати.
Вечера со богат клиент чини меѓу 100.000 до 800.000 евра, Џез Егер тврди дека минатото лето и понудиле сигурна работа како модел, плата со пет цифри, ако оди на едрење со тројца грчки милијардери.
Вели дека одбила…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top