петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Југоносталгични гаќи ја вознемирија Далмација

Капач од една плажаод Примоштен го привлекол вниманието на цела Далнација и тоа само поради гаќите со ѕвездата на братството и единството на задникот. Смелиот југоносталгичар се појавил на плажа со гаќи за капење со мотив од знамето на СФРЈ. Според коментарите на Фејсбук страницата Дневна доза од просечен Далматинец Далматинците не се многу среќни што задник со петокрака се пече на нивното сонце.

„Ѕвездата му е мета“, „Уште и СФРЈ пишува, ова е чиста провокација“, „Ќе реагира ли полицијата“, „Овој има јајца“, „Еве за што гиневме, педери да уживаат и да провоцираат“, луто коментираат Далматинците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top