петок, 22 јуни 2018 | Вести денес: 0 ново

Цеца: Само си реков не сакам повеќе да пеам

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ ја отвори душата и призна поради што дошла до идеја повеќе да не се занимава со пеење, и кои приоритети во животот во тоа време и се промениле.

Цеца веќе 29 години е на естрадата, а од година во година бележи се поголеми успесi во кариерата, а популарноста вртоглаво и расте и во сите земји од Балканот.

Малку познат податок, е дека размислувала да ја прекине пејачката кариера и тоа го откри неодамна во една емисијата, а причина за тоа била нејзината венчавка со Жељко Ражнатовиќ Аркан, која се случи во 1995 година.

„Кога се омажив за Жељко имав фикс идеја да ја баталам музичката кариера. Само си реков: „Не сакам повеќе да пеам“, а тој ме праша: „Извини, а зошто?“, па му објаснив дека сакам да бидам мајка и сопруга. Тогаш ми порача дека тоа не доаѓа во предвид, а мене секако тоа брзо ми помина“, вели низ насмевка фолк дивата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top