среда, 23 мај 2018 | Вести денес: 3 ново

Како се печатат парите (ВИДЕО)

Сте се запрашале ли некогаш како се печатат парите? На оваа снимка е прикажано печатењето на банкнотата од 20 евра.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top