среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

„Милионерите“ имаат нов десен бек: Џереми Тојлан нов фудбалер на Дортмунд

Борусија Дортмунд го комплетираше трансферот на бекот на Хофенхајм, Џереми Толјан, за сума од 5 милиони евра. Младиот германски репрезентативец потпиша петгодишен договор со „милионерите“, додека Хофенхајм за возврат го доби како позајмен играч 19-годишниот десен бек, Феликс Пашлак.

Толјан е десен бек, но по потреба да игра и на левата странична позиција во одбраната, па германскиот клуб може да биде задоволен со фудбалерот кој ќе биде наследник на искусниот Лукаш Пишчек.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top