четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 63 ново

И кралот на животните е геј (ВИДЕО)

Хомосексуалноста иако поретко, ја има и меѓу животните. Најпознати хомосексуалци во животинскиот свет се хиените, но од истополова љубов не се лишени ниту кралевите – лавовите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top