вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Уживале на плажа, а потоа се појавила густа црна магла: Повеќе од 100 лица завршија во болница

Повеќе од 100 лица се примени вчера во болница откако на плажата “Birling Gap” се појавила чудна црна магла. Луѓето кои биле таму прво пројавиле потешкотии со дишењето, потоа иритација на очите, па и повраќање.

Болницата во која се хоспитализирани во Истборн, Англија, вели дека се работи за 133 лица, а дека полицијата го испитува случајот.

Полицијата верува дека маглата како што ја нарекуваат, дошла од морето, но тоа треба да се провери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top