понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Зошто немаше фејсбук и инстаграм попладнево?

Корисниците на социјалните мрежи фејсбук и инстаграм во денеска во попладневните часови не можеа да се логираат. Корисниците ширум светот имаа проблем при логирањето, а фејсбук пишуваше дека ја надградува страницата.

Стотици корисници пријавија разни проблеми, а најголем беше тоа што не постоеше можност да се споделуваат содржини на профилите.

Најмногу проблеми се забележани во Велика Британија, централна Европа и САД. Ова е вторпат неделава фејсбук да има проблемите со нормално функционирање.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top