вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Уште еден угостителски објект во Аеродром затворен заради шеќерчиња со лого на општината?

Жители на општина Аеродром се жалат дека два познати угостителски објекти се затворени поради тоа што на шеќерчињата кои тие ги користеле го имало логото на општината.

– По „Тренд“ затворена и „Палма“ поради шеќерчињата со логото на општината? Стварно „дојде живот во Аеродром“, се вели во постот на Фејсбук страницата Аеродром ВО МОЕТО СРЦЕ.

Во двата случаи се работи за популарни локали кои жителите од целата општина, но и од целиот град, редовно ги посетуваат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top