четврток, 22 февруари 2018 | Вести денес: 114 ново

Бразилецот Серџо Антонио нов играч на Работнички

Бразилецот Серџо Антонио Да Луз Жуниор е најновото засилување на Работнички за новата сезона. Со 23-годишниот напаѓач кој доаѓа од редовите на албанскиот Скендербег „романтичарите“ потпишаа едногодишен договор, со можност за продолжување на истиот на уште една година.

– Среќен сум што доаѓам во клуб како Работнички за кого знам дека е еден од најдобрите во Македонија. Верувам дека ќе може да му помогнам на тимот оваа сезона да дојде до своите цели, рече Жуниор по промоцијата во новиот дрес.

Серџо Антонио потекнува од фудбалската школа на Бело Хоризонте, од каде потоа се сели на европскиот континент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top