среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Грчкиот претседател ги одликува младинските ракометарки за напуштањето на натпреварот со „Скопје“

Грчкиот претседател ги одликува младинските ракометарки за напуштањето на натпреварот со „Скопје“ за бранење на националните интереси!

ЕХФ ја санкционира грчката ракометна репрезентација до 19 години, која го напушти паркетот на мечот со Македонија на Европското првенство (ЕП) во Скопје, но Гркинките дома беа пречекани како национални херои.

-Вие сте пример како се сака својата земја. Го одбранивте името на Грција и воопшто, на спортот, изјави преседателот Павлопулос на приемот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top