понеделник, 16 октомври 2017 | Вести денес: 88 ново

Грчкиот претседател ги одликува младинските ракометарки за напуштањето на натпреварот со „Скопје“

Грчкиот претседател ги одликува младинските ракометарки за напуштањето на натпреварот со „Скопје“ за бранење на националните интереси!

ЕХФ ја санкционира грчката ракометна репрезентација до 19 години, која го напушти паркетот на мечот со Македонија на Европското првенство (ЕП) во Скопје, но Гркинките дома беа пречекани како национални херои.

-Вие сте пример како се сака својата земја. Го одбранивте името на Грција и воопшто, на спортот, изјави преседателот Павлопулос на приемот.

 

Top