понеделник, 28 мај 2018 | Вести денес: 7 ново

Буквално ѝ гори под нозете додека известува за пожар во БиХ (ВИДЕО)

За време на јавувањето во живо од пожарот во подрачјето на Чапљина, репортерката на ТВ Н1 Џенана Каминиќ останала во шок кога огнот буквално и дојде до местото каде стоеше.
Додека известуваше за пожарот кој се приближи до куќите во населбата Модрич, репортерката се зачуди кога пожарот и стигна под нејзините нозе, што можеа да видат и гледачите од нејзиното јавување во живо.

Репортерката објасни дека мора да се помрдне, па скокна на страна, а потоа некој влета во кадарот за да го изгасне пламенто. Таа и покрај тоа продолжи да известува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top