среда, 22 ноември 2017 | Вести денес: 100 ново

Јана Бурческа кажа „да“ во нежна венчаница (галерија)

Јана Бурческа го изговори судбоносното „ДА“. 24-годишната пејачка, која е бремена со првото дете, стапи во брак со својот избраник Александар Филиповски.

За специјалниот ден, невестата го истакна трудничкиот сјај и блесна во нежна венчаница од дизајнерката Антонија Ристовска.

Младата музичка ѕвезда, која оваа година нè претставуваше на Евровизија, ќе стане мајка на девојче кое ќе се вика Дона.

Top