вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Ништо од сексот Зоране, се надевам дека си среќен-Хрватски метеоролог доби хит разгледница

Во поштенското сандаче на хрватската јавна телевизија пристигнала необична разгледница од незадоволен гледач, упатено на главниот метеоролог, Зоран Вакула.

-Зоране, онаа вечер кога рече дека ќе биде претежно ведро, одведов една Германка на плажа. Паѓаше дожд. Ништо од сексот Зоране. Отсега ќе го слушам Никола Викиќ-Топиќ, се надевам дека си среќен Зоране- напишал незадоволник кому времето очигледно му го расипало излегувањето, а потпирањето на прогнозата, не дало добри резултати-пренесува РТЛ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top