четврток, 21 јуни 2018 | Вести денес: 65 ново

Каролина и Михаил ја закажаа свадбата

Поп-ѕвездата Каролина Гочева од вчера е на грчкиот остров Миконос со својот вереник, Михаил Корубин.

Претходно, двајцата беа во Италија на одмор во туристичкото местото Понте Векио, од каде што, како и сега, објави фотографии на Инстаграм.

Свадбата на вљубената двојка е закажана за 25 септември.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top